Wiedza

Trendy w wyborze kolorów na stronę w 2020 roku

Wiesz, że masz dokładnie 90 sekund, by przyciągnąć uwagę czytelnika? Właśnie tyle czasu spędza statystyczny użytkownik na stronie, nim zdecyduje, czy na niej pozostać. W takim przypadku jedną z najważniejszych rzeczy jest odpowiedni wygląd witryny, ponieważ to właśnie dzięki niemu możesz zwiększyć zainteresowanie internautów. Dlatego zadbaj o estetyczny szablon i poznaj trendy w wyborze kolorów na stronę w 2020 roku.

Właściwe barwy na stronie www mają nie tylko oddawać charakter Twojej firmy, ale też pokazywać czym się zajmujesz i kto jest Twoją grupą odbiorczą. Oprócz tego dobre kolory są w stanie wzbudzić zainteresowanie użytkowników, dlatego podejmij odpowiednią decyzję i ciesz się rosnącym sukcesem.

Spis treści

10 trendów w wyborze kolorów na stronę

Kolory na stronie - 10 trendów

Przygotowaliśmy dla Ciebie najważniejsze trendy w wyborze kolorów na stronę w 2020 roku. Dzięki temu zdecydujesz się na szablon, który może faktycznie wpłynąć na większe zainteresowanie użytkowników. Przy okazji Twoja witryna będzie wyglądać świeżo i modnie.

Minimalistyczne kolory

Biel, szarość, delikatne brązy – te barwy idealnie wpisują się w ideę minimalizmu, czyli jeden z najważniejszych trendów w wyborze kolorów na stronę w 2020 roku. Choć tak naprawdę minimalizm króluje w internecie już od kilku lat, to w tym roku dotyczy nie tylko grafiki, ale również treści. Dzięki temu strona wyróżnia się, a przy tym jest delikatna i przestronna. Zachowanie zasad minimalizmu na witrynie sprawia też, iż z łatwością pokażesz swoje produkty bądź zaprezentujesz najważniejsze informacje.

Szarość przełamana czerwienią

Połączenie szarości z bielą to prawdziwa klasyka, ale w tym roku przełam ją przy pomocy bardziej intensywnego koloru, czyli czerwieni. Jednak nie dodawaj takich elementów w nadmiarze, tylko zastosuj je do najważniejszych części strony, oznacz konkretną zakładkę, bądź informację. Dzięki temu tekst wyróżni się, a przy tym będzie czytelny, a witryna zyska bardziej ożywczy charakter.

Niebieski, czyli najmodniejszy kolor sezonu

Niebieski jako jeden z trendów

Zapewne wiesz już, że niebieski jest najmodniejszym kolorem tego roku, dlatego wykorzystaj go na swojej stronie. Jednak nie ograniczaj się do jednego odcienia, tylko łącz ze sobą jaśniejsze i ciemniejsze barwy. Wtedy strona będzie ciekawsza dla użytkownika, ale również dobrze wyeksponujesz jej najważniejsze elementy, przy jednoczesnym zachowaniu spójności witryny. Dobrze też będzie prezentować się szablon, jeżeli połączysz niebieski z zielenią i bielą – wtedy zyska bardziej nowoczesny charakter.

Kolory lat 80. i 90.

Powrót do kolorowych lat 80. i 90. w modzie i wystroju wnętrz, to dobry moment na wykorzystanie tego trendu również na stronach internetowych. Dlatego nadaj swojej witrynie nieco stylu retro i zabaw się bardziej wyrazistymi barwami np. pomarańczowym i czerwonym. Pamiętaj jednak o tym, by kolory nie były zbyt jaskrawe, warto je też połączyć z bielą i czernią dla zrównoważenia efektu. Wtedy witryna zyska bardziej współczesny charakter.

Kilka odcieni różu

Róż jako jeden z trendów

Od kilku lat róż wraca do łask – nie jest już kojarzony z kolorem przeznaczonym dla dzieci, Dlatego możesz go bez obaw wykorzystać na swojej stronie internetowej. Dla wzmocnienia efektu połącz kilka odcieniu różu z czernią. Dzięki temu witryna będzie nowoczesna, a Ty z łatwością wyodrębnisz najważniejsze informacje, które są tam zawarte.

Łączenie szarości, żółci i zieleni

Szczególnie strony biznesowe powinny skorzystać z trendu polegającego na połączeniu kilku barw szarości, różnych odcienie żółtego oraz zieleni. Dzięki temu witryna będzie przyciągać wzrok, ale też pogłębi wrażenie profesjonalizmu i wzbudzi zaufanie. Przy okazji witryna będzie prezentować się naprawdę nowocześnie.

Kolory ziemi w jasnych odsłonach

Podążanie za naturą, ekologizacja oraz myślenie o środowisku naturalnym – wszystkie te trendy mają też swoje znaczenie w tworzeniu stron www. Dlatego w tym roku modne są witryny kolorystycznie nawiązujące do natury. Szczególnie odnosi się to do zieleni, szarości oraz różnych odcieni brązu.

Czerwień w roli głównej

Czerwona strona jako jeden z trendów

Nie przepadasz za minimalizmem? Zatem ten trend w wyborze koloru na stronę w 2020 roku jest właśnie dla Ciebie! Postaw na intensywną czerwień w połączeniu z bardziej stonowanymi kolorami np. szarością i brązem. Dzięki temu zyskasz stronę, która na pewno wyróżni się na tle innych witryn. Przy okazji serwis będzie naprawdę energetyczny, a wykorzystane kolory podkreślą znaczenie i wagę tekstu.

Futurystyczne kolory

Kolejnym trendem w wyborze dobrego koloru na stronę dotyczy futurystycznych odcieni np. kilku odcieni niebieskiego w połączeniu z mocniejszymi akcentami. Dzięki wykorzystaniu tej mody Twoja witryna będzie uporządkowana oraz czytelna.

Wiele odcieni czerni

Kilka odcieni czerni jako jeden z trendów

Nie boisz się odważnych rozwiązań, a przy okazji oferujesz luksusowe produkty? Zatem postaw na stronę w wielu odcieniach czerni. Dzięki temu podkreślisz charakter sprzedawanych przez Ciebie produktów, ale też zyskasz naprawdę wyróżniającą się witrynę. Przy okazji strona będzie miała nieco tajemniczy charakter i na pewno zapadnie na dłużej w pamięci odwiedzających.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *