Odwiedzając Google Grafika, możesz bez problemu wyszukać obraz czy infografikę, dopasowaną pod względem tematu, wielkości, czasu dodania, a nawet licencji. Nawet wtedy, gdy tak bardzo zawęzisz te poszukiwania, to i tak na pewno znajdziesz odpowiednią fotografię. Jednak ta wyszukiwarka ma także inną funkcję, dlatego sprawdź, czym jest wyszukiwanie obrazem w Google Grafice.
Nie musisz już dłużej korzystać jedynie ze standardowego sposobu wyszukiwania obrazków. W końcu Google Grafika zapewnia także inne opcje. Takie rozwiązanie jest nie tylko wygodne dla Ciebie, ale przede wszystkim pozwoli Ci jeszcze bardziej zwiększyć rozpoznawalność i widoczność Twojej strony.
Spis treści
- Na czym polega wyszukiwanie obrazem w Google Grafice?
- Co zrobić, aby Twoje obrazki znalazły się w Google Grafice?
- Jak wyszukać obraz w Google Grafice?
Na czym polega wyszukiwanie obrazem w Google Grafice?
Chcesz znaleźć podobny obraz do tego, który już masz? A może potrzebujesz fotografię zgodną z tą tematyką, ale w innym rozmiarze? Właśnie w takich przypadkach przydaje się wyszukiwanie obrazem w Google Grafice. Tak naprawdę taka opcja jest potrzebna w wielu przypadkach. Przede wszystkim wówczas, gdy tworzysz stronę internetową i chcesz, aby wszystkie obrazki były spójne, a przy tym dopasowane do Twojej firmy. Oprócz tego wyszukiwanie obrazem jest potrzebne się w trakcie pisania artykułów na bloga, a nawet sprawdzania, czy stworzone przez Ciebie zdjęcie lub grafika nie są bezprawnie wykorzystywane. Po prostu ta funkcja znacznie ułatwi Ci znalezienie strony, która przywłaszczyła sobie Twoje dzieło, a tym samym złamała prawo autorskie.
Co zrobić, aby Twoje obrazki znalazły się w Google Grafice?
Zwróć również uwagę na to, że Google Grafika to jeszcze jeden sposób na to, aby użytkownicy trafili na Twoją stronę. Dlatego tak ważne jest to, abyś zadbał o optymalizację zdjęć. Dzięki temu nie tylko witryna będzie działać szybciej, ale przede wszystkim zadbasz o obecność tekstów alternatywnych i zawrzesz w nich słowo kluczowe. Koniecznie zmień też nazwę pliku, aby była dopasowana do tematyki zdjęcia.
Pamiętaj również o tym, że w Google Grafice znajdują się zdjęcia z różnych stron internetowych, zaindeksowanych w Google. Po prostu słynne roboty przeszukują sieć, gdzie znajdują się obrazki, które następnie są kategoryzowane i dopasowywane do odpowiednich fraz kluczowych. Oczywiście istotne jest także to, żeby tematyka zdjęć była zgodna z zastosowanym słowem kluczowym.
Jak wyszukać obraz w Google Grafice?
Możesz korzystać z różnych sposobów na wyszukiwanie obrazów w Google Grafice. Kieruj się po prostu tym, co jest dla Ciebie najwygodniejsze. Pamiętaj jednak, że najpierw musisz przesłać obraz do wyszukiwarki. Tam zdjęcie będzie dostępny przez tydzień, a następnie zostanie usunięty. W tym czasie możesz dowolnie szukać podobnych obrazków. Nie obawiaj się, to naprawdę nie jest skomplikowane. Tym bardziej że masz do dyspozycji aż 4 metody – sprawdź, która z nich jest najwygodniejsza dla Ciebie!
Włącz menu kontekstowe
Bez wątpienia najprostsza, ale też najszybsza opcja wyszukiwania zdjęcia w Google Grafice polega po prostu na włączeniu menu kontekstowego. Jak to zrobić? Wystarczy, że będąc na stronie, klikniesz prawym przyciskiem na wybraną fotografię. Wówczas pojawi się krótkie menu, gdzie wystarczy, że wybierzesz opcję „Szukaj obrazu w Google”. Wtedy zostaniesz automatycznie przeniesiony na stronę Google Grafika. Zobaczysz tam też wiele podobnych obrazów.
Choć ta metoda jest naprawdę wygodna, to jednak nie jest dostępna dla każdego. Obecnie skorzystają z niej jedynie posiadacze przeglądarki Google Chrom. Zatem, jeśli nie chcesz jej instalować, to koniecznie wybierz inny sposób.
Przytrzymaj i upuść
Kolejna metoda jest równie prosta, co poprzednia. Wystarczy, że przeciągniesz wybrany obraz, a następnie upuścisz go na stronie Google Grafika. Gdy tylko to zrobisz, to otrzymasz wiele przydatnych informacji na temat tej fotografii – szczególnie ciekawe są pierwotne wymiary. Poza tym pokaże Ci się wiele podobnych zdjęć. Zwróć uwagę na to, że taki sposób wyszukiwania obrazem jest naprawdę wygodny. W końcu jest szybki, a jednocześnie umożliwia Ci znalezienie fotografii podobnej do tej, którą masz na dysku komputera lub dopiero znalazłeś w sieci.
Prześlij obraz
W miejscu, gdzie wpisujesz frazę kluczową w Google Grafika, widoczny jest symbol aparatu. Gdy tylko to klikniesz, to pojawią Ci się kolejne dwie możliwości wyszukiwania zdjęcia przy pomocy tej strony. Pierwszy sposób polega na przesłaniu obrazu. To szczególnie dobra opcja, jeżeli chcesz opierać się na fotografiach, zapisanych na dysku komputera. To też jest doskonały sposób na znalezienie stron, gdzie zostało umieszczone Twoje zdjęcie.
Wklej adres obrazu
Chcesz wyszukać obraz, który odnalazłeś w Internecie? W takim przypadku najwygodniejszym i najszybszym rozwiązaniem jest wklejenie adresu tego zdjęcia. Postępuj tak samo, jak w przypadku poprzedniej metody. Po prostu włącz Google Grafikę, kliknij aparat i wybierz pierwszą opcję, czyli „Wklej adres obrazu”. Wówczas z łatwością znajdziesz podobne obrazy bądź takie, których licencja pozwala na swobodne wykorzystanie.