Wiedza

Jaka jest cena strony internetowej w 2020 roku?

Chcesz zacząć istnieć w sieci? W takim razie koniecznie potrzebna Ci jest witryna www. Wtedy pokażesz nie tylko oferowane produkty bądź usługi, ale również zadbasz o kontakt z użytkownikami. Dowiedz się najpierw, jaka jest cena strony internetowej w 2020 roku i wybierz pakiet, który spełni Twoje oczekiwania.

Gdy podejmujesz decyzję o wyborze konkretnego pakietu, nie zwracaj uwagę tylko na cenę, ponieważ najistotniejszy jest cel witryny oraz Twoja oferta. Dlatego sprawdź, czego możesz spodziewać się w 2020 roku, a także, jakie strony najlepiej wybierać i ile kosztują.

Spis treści

Ile kosztuje witryna internetowa w 2020 roku?

Jakie są koszty witryny www w 2020 roku?

Twoja strona www musi być intuicyjna, treściwa, a także przyciągać wzrok. Dzięki temu osiągniesz sukces i zainteresujesz użytkowników. Jednak zwróć uwagę na to, że wraz ze wzrostem Twoich życzeń może zmieniać się cena za witrynę internetową. Właśnie z tego powodu znajdziesz strony, które kosztują już 1,5 tys. zł. W tym przypadku otrzymasz dość prostą, ale intuicyjną witrynę typu one page. Czasem to na pewno będzie dla Ciebie wystarczający wybór, np. gdy chcesz stworzyć wizytówkę. Jednak, jeżeli chcesz mieć bardziej rozbudowaną stronę, to musisz spodziewać się nieco wyższych kosztów od 2 tys. do 3 tys. zł. Pamiętaj o tym, iż najdroższa jest opcja z indywidualnym projektem graficznym. Wtedy ostateczny koszt zależy od konkretnego przypadku, ale ceny zaczynają się od 6 tys. zł.

Ile kosztuje sklep internetowy w 2020 roku?

Wiesz już, jaka jest cena strony internetowej w 2020 roku, ale sprawdź też, jaki jest najnowszy cennik za sklep online. W tym przypadku także musisz wziąć pod uwagę stopień rozbudowania witryny. Za najprostsze opcje typu one page zapłacisz już 3 tys. zł. Jednak, jeżeli masz bardziej rozbudowaną ofertę, to zdecyduj się na sklep z podstronami. Wtedy ostateczny koszt może wahać się między 4 tys. a 6,5 tys. zł. Jeżeli zależy Ci na wyróżniającym się wyglądzie, który będzie dla Ciebie indywidualnie zaprojektowany, to zapłacisz min. 9 tys. zł. Bez względu na Twój wybór i tak otrzymasz intuicyjny i sprawnie działający sklep online.

Od czego zależy cena strony www?

Co wpływa na cenę strony internetowej w 2020 roku?

Ostateczna cena za witrynę www jest uzależniona od wielu czynników, które musisz wziąć pod uwagę w trakcie podejmowania decyzji. Przede wszystkim zwróć uwagę na to, jak bardzo strona ma być rozbudowana, ile ma mieć zakładek, a także jak ma wyglądać. Jednak pamiętaj o tym, iż każda z tych opcji wpływa nie tylko na cenę, ale również na fakt, czy będzie przyjazna i intuicyjna dla użytkowników. Dlatego właśnie tym kieruj się w trakcie decydowania się na konkretny pakiet. Zatem dowiedz się nie tylko, jaka jest cena strony internetowej w 2020 roku, ale również, od czego jest uzależniona.

Rodzaj strony

Zauważ, że jednym z najważniejszych czynników, który wpływa na kształtowanie się ceny za witrynę www, jest rodzaj strony. Wśród najtańszych opcji znajdziesz tzw. one page, a pośród droższych bardziej rozbudowane wersje z kilkoma zakładkami. Każdy z tych wyborów może być dobry, jeśli dopasujesz go do Twoich potrzeb. Jeżeli chcesz po prostu pokazać użytkownikom, czym się zajmujesz i stworzyć wizytówkę, to one page na pewno doskonale się sprawdzi. Jednak, jeżeli masz zróżnicowaną ofertę bądź chcesz lepiej zaprezentować się swoim klientom, to zdecydowanie postaw na witrynę z kilkoma podstronami.

Treść

Bardzo często ilość treści na stronie wpływa na jej ostateczny koszt. Jednak pamiętaj o tym, że w tym przypadku nie możesz oszczędzać, gdyż prawidłowo zoptymalizowane teksty, np. opisy produktów bądź treści na stronie głównej wpływają na pozycję Twojej witryny w wyszukiwarce Google. Dlatego wybieraj specjalistów, którzy zapewniają teksty. W zależności od pakietu otrzymasz nie tylko podstawowe opisy, ale również moduł aktualności służący jako blog. Dzięki temu możesz na bieżąco dodawać artykuły, które posłużą do m.in. budowania pozycji eksperta.

Grafika

Grafika jako czynnik wpływający na cenę strony internetowej w 2020 roku

Zauważ, że wygląd strony internetowej to jedna z pierwszych rzeczy, na którą zwracają uwagę użytkownicy. Dlatego na Twojej stronie nie mogą pojawiać się takie same zdjęcia, co u Twojej konkurencji. Właśnie z tego powodu wybieraj pakiet, gdzie w cenie zapewnione są obrazy stockowe. Dzięki temu wyróżnisz się, ale też przyciągniesz wzrok potencjalnych klientów. Poza tym cena za witrynę internetową jest uzależniona od stopnia zindywidualizowania wyglądu. Najdroższe opcje zapewniają zrobienie grafiki całkowicie dopasowanej do Twojej strony. W przypadku tańszych pakietów otrzymasz gotowy szablon, który będzie dostosowany do Twoich potrzeb.

Dodatkowe opcje

Niezwykle istotne jest to, jakie dodatkowe opcje są dostępne w poszczególnych pakietach. Szczególnie zwróć uwagę na funkcje, których instalacja jest dość skomplikowana, ale ich użycie znacząco usprawnia działanie witryny. Przede wszystkim dotyczy to aplikacji czat, ponieważ jest jednym z trendów na 2020 rok. Poza tym taka funkcja sprawia, iż użytkownicy szybko otrzymują odpowiedzi na nurtujące pytania, a dzięki temu chętniej korzystają z Twojej oferty.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *